3 nejlepší nástroje pro nalezení a odstranění malwaru

Malware, tedy nějaký školivý software, je stále jednou z největších hrozeb, které můžete při používání počítače potkat. I přesto, že třeba máte nainstalovaný antivirus, není na škodu občas počítač zkontrolovat dalším programem.

Programů skenujících na vyžádání počítač pro odhalení malwaru existuje celá řada. Vybrali jsme však 3, které byste rozhodně měli znát a patří k těm nejlepším. Jejich výhodou je zároveň to, že se nemusí instalovat, takže je lze spouštět třeba z USB flash disku.

Emsisoft Emergency Kit

Emsisoft Emergency Kit

Nelze začít ničím jiným, než oceňovaným pomocníkem při odhalování nejrůznějších virů, trojských koňů, spywaru, adwaru a dalšího škodlivého softwaru. Emergency Kit od Emsisoftu například vynikl v posledním nezávislém testu od AVLab, kde překonal i skenery od známějších výrobců.

Síla EEK se skrývá v neuvěřitelně rychlém skenování. Rychlost však neznamená kompromisy detekci. Program, stejně jako bezpečnostní balík od Emsisoft, spoléhá na duální skener, který využívá nejen vlastní definice, ale navíc i ty od Bitdefenderu. Není tedy žádným překvapením, že detekce patří mezi nejlepší v oboru.

TIP: Vyzkoušejte kompletní ochranu Emsisoft Anti-Malware (30 dní ZDARMA)

Zemana AntiMalware

Zemana AntiMalware

Zemana je klasickým anti-malware řešením, které ovšem nabízí bezplatnou verzi (postrádá ochranu v reálném čase a anti-ransomware), která slouží jako skvělý skener pro ověření. Program lze buď nainstalovat či zvolit „portable“ verzi.

Detekce hrozeb probíhá v cloudu a využívá hned několika různých jader. Případný nalezený malware navíc dokáže bez větších potíží odstranit.

HitmanPro

HitmanPro

Oblíbeným doplňkovým skenerem je i HitmanPro, který je nyní součástí Sophos. Jedná se však o placený program, který je možné pochopitelně vyzkoušet zdarma na 30 dní, po uplynutí sice skenuje, ale případný malware již neodstraní.

Opět se jedná o cloudový skener, který kromě vlastních definic pracuje i s těmi od společnosti Kaspersky a Bitdefender. U jednotlivých detekcí je pak vidět, z které databáze detekce pochází.

Share This