Aktivitu z Chromu a Firefoxu můžete mít ve Windows Timeline

Windows Timeline je nová funkce, která přišla s poslední velkou aktualizací Windows 10, a umožňuje procházet aktivitu připojených zařízení zpětně. Pracovali jste před týdnem na prezentaci? Stačí najít v historii i se záložkami, které jste ten den měli otevřené.

Funkce je to zajímavá, ale popravdě kolik lidí ji využívá? Nebude jich hodně, neboť pro plnohodnotné využití je třeba zejména používat prohlížeč Microsoft Edge. Jiné prohlížeče do Timeline historii nezapisují, takže ji zde neuvidíte.

Řešení neoficiálními doplňky

Vývojáři prohlížečů, které jsou nejpoužívanějšími programy pro většinu uživatelů, se do integrace Timeline nijak nehrnou. Na řadu tedy přichází doplňky pro ně.

Ten aktuálně nejpopulárnější je do Dominica Maase, který jej vytvořil pro Chrome i Firefox. Jmenuje se Windows Timeline Support a podporuje integraci aktivit Windows Timeline a Project Rome.

Funguje dobře a je možné z něj jednotlivé záložky posílat i do dalších zařízení spojených s Microsoft účtem. Chcete-li si historii prohlížení ukládat i do Timeline, pak zde stáhnete verzi pro Chrome a zde pro Firefox.

Share This