AV-TEST: Windows Defender získal plný počet bodů za ochranu

Windows Defender, tedy ochrana proti malwaru, která je součástí Windows 10, získal v posledním nezávislém testu AV-TEST plný počet bodů v kategorii ochrany. Je to potvrzení „trendu“, který ukazuje, že Microsoft se usilovně snaží vylepšit obraz svého řešení, které ještě před rokem v takových testech zcela propadávalo.

Jak můžete vidět, tak Windows Defender si za listopad a prosinec 2017 vedl v ochraně dobře. Plný počet bodů v této kategorii, tedy 100% ochrana proti 185 tzv. 0-day útokům a 10 684 vzorkům malwaru, který převládal během 4 týdnů.

AV-TEST prosinec 2017 Windows 10
Foto: AV-TEST

Bohužel ne ve všech kategoriích testování Windows Defender předvedl tak dobrý výkon. Konkrétně u falešně pozitivních detekcí se dostal až na čtyřnásobek průměru, což znamená pouze 4 z 6 bodů.

Nepřehlédněte: Windows Defender je podle testu sotva „uspokojivá“ ochrana

Ačkoliv stále čekáme, kdy přijde chvíle, kdy nebude potřeba instalovat jiný antivirus, tak konkurence se příliš nebojí. Windows Defender si sice v testech vede lépe, ale podle mnohých stále není tak „silný“ a zatím má řadu problémů ať už jde o náročnost na některých sestavách, nebo právě velké množství falešně pozitivních detekcí.

Share This