Brzy bude možné instalovat jazykové balíčky z Microsoft Store

Webu Aggiornamenti Lumia se podařilo odhalit, že Microsoft plánuje zpřístupnit jazykové balíčky pro Windows 10 v Microsoft Store. Místo dosavadního způsobu pomocí Windows Update by tak bylo možné je instalovat přímo, stejně jako aplikace a hry.

Ve Store skutečně již nyní najdete celou řadu jazyků, včetně češtiny. Už podle náhledového obrázku je však jasné, že se nejedná o finální verze. Potvrzuje to i oznámení, že se je dostupný pouze v rámci programu Windows Insider. Popisek odhaluje podrobnosti:

Do you want to experience Windows in a new language? This Local Experience Pack includes the latest language resources for Windows features such as the Start menu, Settings, and File Explorer. After installing this app, select the Launch button to navigate to Windows‘ Settings app. From there, you can control your language preferences, including the Windows display language.

V překladu je zhruba řečeno, co je to jazykový balíček a jak bude po instalaci aktivován. Po nainstalování v Microsoft Store tak bude možné se tlačítkem Spustit dostat rovnou do Nastavení a vybírat zobrazovaný jazyk, tak jak jsme již zvyklí.

Zdroj: MSPoweruser

Share This