Chraňte své soukromí s VPN!

Soukromí je v posledních letech stále probíranějším tématem, které se promítá i do legislativy. Jenže připojením k internetu často ztrácíte své soukromí. Sledují vás analytické nástroje, sociální sítě, reklamní služby, ale dost možná i váš poskytoval internetu či stát.

Kam se připojujete, co stahujete, co můžete vidět, to všechno o vás mohou nejrůznější společnosti a instituce vědět či rozhodnout. Cenzura vycházející z loterijního zákona se dá sice obejít DNS, ale poskytovatel internetu stejně ví, jaké požadavky odesíláte.

Ochranou proti šmírování je VPN

Instalace doplňku na blokování reklam, změna DNS na Cloudflare (1.1.1.1) či použití anonymního okna jsou jen částečnou ochranou proti sledování. Například na veřejné Wi-Fi síti vás může někdo „odposlouchávat“. Eliminují to sice zabezpečená HTTPS připojení, ale stále je zde ještě prostor pro útočníky.

Další kapitolou jsou pak P2P sítě, například torrenty, kde stále mnoho lidí rádo stahuje filmy či hudbu. Neuvědomují si však, že jejich IP adresa je pro ostatní viditelná a zároveň nelegálně sdílí autorsky chráněný obsah. Ve Francii či Německu této poskytovatelé připojení hlídají a může přijít upozornění i tučná pokuta.

Není divu, že roste obliba VPN (Virtual Private Network) neboli virtuální privátní síť. Jedná se o poskytovatele připojení, kteří zajišťují přístup do internetu skrze své servery. Komunikace mezi počítačem a serverem je obvykle zcela zašifrovaná a připomíná „tunel“ do kterého nevidí ISP, vláda ani hacker v kavárně.

Procházené stránky zaznamenávají IP adresu serveru, takže vaše identita je skryta. Výběrem ze serverů v různých zemích lze pak snadno obejít i geoblokaci a prohlížet libovolný obsah, který jinak nebyl dostupný.

Windscribe VPN je nejlepší volba

Poskytovatelů VPN jsou desítky a je těžké si vybrat ten nejlepší. Jsou však parametry, které by měla kvalitní VPN splňovat:

  • Žádné logování aktivity (asi nejdůležitější)
  • Neomezený přenos dat
  • Podpora P2P (pro fanoušky torrentů)
  • Kill-switch (aby nedošlo k úniku reálné IP při výpadku připojení)
  • Servery v ČR (pro rychlejší přenos)

Těmito požadavky hravě vyřadíte řadu poskytovatelů. Pak už záleží také na ceně a třeba počtu zařízení.

Nechcete dělat kompromisy? Pak se rozhodně podívejte na Windscribe Pro, který nabízí bezkonkurenční nabídku VPN. Neomezený počet zařízení, výchozí podpora moderního protokolu IKEv2, servery v ČR, silné šifrování a žádné logy. Klient pro Windows je malý a nenáročný, obsahuje však firewall, který při výpadku nedovolí, aby byla prozrazena skutečná IP adresa.

Windscribe Pro

Zvolit si můžete měsíční, roční či dvouroční předplatné, které je nejvýhodnější a vychází na pouhých 89 $. Vezmeme-li v úvahu, že konkurence nenabízí neomezený počet zařízení, je to skvělá cena. Připojit můžete počítače s Windows, macOS i Linuxem. Podporovány jsou i mobilní zařízení s iOS a Android, pro které jsou připraveny aplikace. Windscribe lze nakonfigurovat i pro router.

Získat Windscribe Pro za zvýhodněnou cenu (+ dárek)

Share This