Dell představil nový 13“ XPS: Bílá barva, dvojnásobný výkon a až 20 hodin

Dell se rozhodl nečekat na CES 2018 a již dnes odhalil novou generaci svého 13palcového modelu XPS. Od svého uvedení v roce 2012 se 13palcový i 15palcový model měnil především vevnitř, ale zásadní designové změny zde nebyly. Nyní se dočkají i ti, kdo kromě tenkého rámečku a výkonu, mají rádi elegantní bílý design.

Nejvýraznější novinkou je bílo-zlatá barva. Speciální 9vrstvý materiál je navíc omyvatelný a nemělo by se na něm jen tak něco udržet. Pochopitelně zůstane i černá varianta se stříbrným víkem. Další designovou změnou je umístění webkamery, která je nyní pod displejem, přímo uprostřed.

Oproti verzi z roku 2015 se výkon zvýšil 2x a jedná se tak o nejvýkonnější 13palcový notebook ve své třídě. Skládá se z procesorů Intel 8. generace (Core i5 a Core i7), operační paměť až 16 GB, SSD úložiště až 1 TB a displej Full HD nebo 4K. Nejnižší konfigurace začíná v přepočtu na 26 tisících korun.

Zásadní novinkou je také absence klasického USB konktoru. Ve výbavě najdete pouze moderní USB-C, čtečka pro paměťové karty pak zůstává pouze jako microSD. Bez adaptérů se tak někteří neobejdou.

V zahraničí je již možné si Dell XPS 13″ předobjednat jak na stránkách Dellu, tak i v Microsoft Store.

Zdroj: Dell

Share This