Dell XPS 15 2v1: Novinka s magnetickou klávesnicí a čipy Radeon

Další novinkou, kterou Dell na CES 2018 představil je patnáctipalcová verze konvertibilního notebooku XPS. Dell XPS 13 rozhodně zaujme a nabízí celou řadu inovací, ale teprve XPS 15 poskytne nekompromisní výkon v podání zařízení kategorie 2v1.

Jedná se o nejmenší a nejteční 15,6palcový počítač 2v1, což potvrzuje i 16mm tělo. Najdeme zde výkonné procesory Intel Core 8. generace, které doplňují grafické čipy Radeon RX Vega M. Je to výsledek čerstvé spolupráce Intelu a AMD, který má zajistit vysoký výkon pro náročné uživatele i tvůrce obsahu.

Dotykový displej Infinity Edge 4K Ultra HD nabídne živé barvy a je chráněn Corning Gorilla Glass 4. Pokud by vás omrzel dotyk či psaní perem, oceníte inovativní magnetickou klávesnici. Z portů zde najdeme hned 4x USB-C (2 s podporou Thunderbolt 3). Šaši ještě ukrývá audio jack a čtečku microSD.

I přesto, že se jedná o 2v1, vytvořil Dell elegantní ultrabook, který už na první pohled vypadá prémiově. Futuristický design pak podporují především použité materiály jako opracovaný hliník a uhlíková vlákna.

Share This