Fall Creators Update povyšuje na bezpečnější verzi 16299.192

Jak už nejspíše víte, Microsoft se rozhodl vyřešit problémy se zranitelností u většiny Intel (a pravděpodobně nejen jich) procesorů dříve než v rámci běžného aktualizačního cyklu. Windows 10 proto již nyní dostávají aktualizace.

Kumulativní aktualizace KB4056892 je určena pro Windows 10 Fall Creators Update a povyšuje verzi sestavení na verzi 16299.192. Nepřináší žádné nové funkce, ale opravu chyba a zejména bezpečnostní záplaty.

  • Addresses issue where event logs stop receiving events when a maximum file size policy is applied to the channel.
  • Addresses issue where printing an Office Online document in Microsoft Edge fails.
  • Addresses issue where the touch keyboard doesn’t support the standard layout for 109 keyboards.
  • Addresses video playback issues in applications such as Microsoft Edge that affect some devices when playing back video on a monitor and a secondary, duplicated display.
  • Addresses issue where Microsoft Edge stops responding for up to 3 seconds while displaying content from a software rendering path.
  • Addresses issue where only 4 TB of memory is shown as available in Task Manager in Windows Server version 1709 when more memory is actually installed, configured, and available.
  • Security updates to Windows SMB Server, the Windows Subsystem for Linux, Windows Kernel, Windows Datacenter Networking, Windows Graphics, Microsoft Edge, Internet Explorer, and the Microsoft Scripting Engine.

Jak můžete z changelogu vidět, Microsoft v této aktualizaci adresuje i některé z běžných chyb jako problémy s tiskem Office Online dokumentů v Microsoft Edge, problémy s dotykovou klávesnicí či „zamrzávání“ prohlížeče Edge. Zásadní jsou však aktualizace zabezpečení, které jsou cílené na zranitelnosti Meltdown a Spectre.

Microsoft zároveň upřesnil na svém blogu to, jakým způsobem vylepšil zabezpečení internetových prohlížečů Microsoft Edge a Internet Explorer. Z Microsoft Edge odstranil podporu SharedArrayBuffer, která byla shodou okolností uvedena ve Fall Creators Update, a u obou prohlížečů pak prodloužil limit funkce performance.now() z 5 mikrosekund na 20 mikrosekund.

Nepřehlédněte: Kritická chyba v Intel procesorech přinese snížení výkonu

Microsoft vydal i aktualizaci KB4056891, která je určená uživatelům Windows 10 Creators Update. Ta obsahuje pouze aktualizace zabezpečení. Obdobně je tomu i pro starší podporovanou verzi Windows 10 Anniversary Update, na kterou je možné instalovat KB4056890.

Zdroj: Microsoft, MSPoweruser

Share This