Fall Creators Update zítra možná nedostanete, toto je důvod proč

Čtvrtá velká aktualizace operačního systému Windows 10 se blíží. Verze 1709 je sice o něco menší než předchozí Creators Update, ale i přesto přináší celou řadu zajímavých funkcí a vylepšení.

Fluent Design je jedním z hlavních lákadel, stejně jako možnost spojení pomocí odložené funkce My People. OneDrive Files On-Demand zase umožní šetřit místem a neukládat kopii cloudových souborů na disku. Windows Defender Security Center nabídne možnost ještě více zabezpečit důležité dokumenty a univerzální aplikace Nastavení dostane více možností.

Microsoft má naplánovanou distribuci Windows 10 Fall Creators Update na 17. října 2017, ale jak už je zvykem, ne každý aktualizaci ihned dostane. Aktualizovat milióny zařízení není jednoduchá záležitost.

Kdo dostane Fall Creators Update nejdříve?

Microsoft bude i tuto aktualizaci uvolňovat ve „vlnách“, stejně jako tomu bylo u Windows 10 Creators Update, který někteří uživatelé dostali až po týdnech/měsících po oficiálním uvedení.

Zítra bude aktualizace uvolněna pro nejnovější zařízení, které mají kompatibilní hardware. Kromě Surface zařízení pak i ta, která jsou prodávána přímo s předinstalovanými Windows 10.

Během této fáze bude Microsoft získávat data pomocí telemetrie. Na jejich základě pak bude uvolňovat aktualizaci na další zařízení.

Jak získat Fall Creators Update dříve

Nechcete čekat, až na vás „vyjde řada“? Pak je možné využít nástroj Update Assistant, který dovolí aktualizovat na nejnovější verzi bez ohledu na stav Windows Update.

Druhou možností je pak již známý nástroj Media Creation Tool, které dovoluje vytvořit i instalační disk Windows 10 pro možnost upgradu jiných zařízení.

„Vynutit“ si upgrade není obecně nic těžkého, ale nese to jistá rizika, že ne vše bude fungovat tak, jak byste očekávali. Proto je pochopitelně doporučováno počkat na to, až bude aktualizace nabídnuta systémem.

Share This