Google Chrome 64 přináší záplaty i vylepšené blokování vyskakovacích oken

Může se zdát, že zajímavé novinky se týkají pouze prohlížečů jako nový Firefox Quantum či Opery, ale i Chrome pravidelně přináší řadu vylepšení. Od včerejška je k dispozici nová verze Chrome 64, která se v následujících dnech bude uživatelům nabízet k instalaci.

Obsahuje 53 bezpečnostních záplat a pochopitelně obsahuje změny, které mají redukovat dopad zranitelností Meltdown a Spectre. Konkrétně jde o javascriptové jádro V8, které je chráněno proti spekulativnímu útoku. Do budoucna (tj. pro další verze) Google zmiňuje i možné dopady na výkon související s větším zabezpečením.

Téma bezpečnosti částečně souvisí i s další novinkou – vylepšenou blokací vyskakovacích oken. Tzv. pop-up okna se často objevují při kliknutí na zdánlivě legitimní tlačítko či prázdném kliknutí na stránce. Těmto praktikám se Google snaží udělat přítrž a Chrome by si s nimi nyní měl lépe poradit.

Zároveň bude Google mnohem agresivněji blokovat nebezpečná automatická přesměrování a také iframy třetích stran, pokud zde nebude uživatelská interakce. V nastavení pak bude možné deaktivovat audio pro celou doménu, což se může hodit pro případ, že navštěvujete stránky s automaticky spouštěným obsahem.

Uživatelé Windows 10 Fall Creators Update nyní mají podporu pro přehrávání HDR videa. Kromě poslední verze Windows 10 je pochopitelně nutné mít i kompatibilní grafickou kartu a displej.

Zdroj: 9to5Google, Google

Share This