HP představilo nové notebooky z řad ElitBook 800 a ZBook

HP dnes odhalilo nové notebooky z řady EliteBook 800 a také ZBook. Tyto novinky spadají do kategorie firemních počítačů, ale navrženy jsou pro moderní způsob práce. Vedle vysoké odolnosti, která je garantována vojenským standardem MIL-STD-810, a zabezpečení, nabídnou i odpovídající výkon.

V dnešní době lze očekávat, že si zaměstnanci pracovní notebooky berou i domů pro osobní užívání, takže je potřeba nabídnout plně vybavené zařízení.

Obě řady nabízí celou řadu společných funkcí jako je vylepšený 360stupňový mikrofon pro konferenční hovory, automatická záklopka pro webkameru či HP Premium Collaboration Keyboard, tedy speciální klávesnice pro snadné spouštění/ukončování hovorů jediným tlačítkem.

Operační systém nemůže být jiný než Windows 10 Pro, který nabídne všechny důležité funkce již v základu, ale pro vyšší míru zabezpečení přidá HP i vlastní software.

Řada EliteBook 800

Notebooky z této řady nabídnou především procesory Intel Core vPro 8. generace, které u vyšších modelů doplňuje grafická karta AMD RX540. Výdrž baterie by měla dosahovat hodnoty až 14 hodin a pomocí technologie HP Fast Charge bude možné notebook dobít na 50 % za 30 minut.

HP EliteBook 800
Foto: HP

Na výběr budou celkem 3 velikosti, 13palcový model HP EliteBook 830 G5, 14palcový model HP EliteBook 840 G5 a největší 15palcový HP EliteBook 850 G5. Volitelnými prvky jsou pak dotyková obrazovka, IR kamera či ultrajasný displej.

HP ZBook 14u/15u

Mobilní pracovní stanice zaujmou nejen svou tenkostí, ale řadou bezpečnostních prvků. Už na první pohled jistě zaujme vestavěný privátní filtr displeje, který znemožní, aby někdo vedle vás sledoval, co děláte.

HP EliteBook 14u a 15u
Foto: HP

Jinak zde opět najdeme 8. generaci čtyřjádrových Intel Core vPro procesorů doplněných o AMD Radeon Pro. Notebooky jsou certifikovány pro celou řadu profesionálních aplikací jako AutoCAD, SolidWorks apod. Pracovat je možné i na 4K dotykovém displeji.

14palcový model HP ZBook 14u nabídne ohromující výkon v tenkém těle, zatímco větší 15palcový model HP ZBook 15u patří k tomu nejodolnějšímu ve své kategorii.

Zdroj: Microsoft, HP (1, 2)

Share This