Jak získat April 2018 Update co nejdříve

Jak už nejspíše víte, tak Microsoft dnes oficiálně začíná s distribucí nové pololetní aktualizace funkcí pro Windows 10. Nová verze nese číselné označení 1803 a je nazvána April 2018 Update. Jedná se o již pátou takovou aktualizaci Windows 10.

I tentokrát bude aktualizace zpřístupňována postupně tak, aby byly připraveny všechny potřebné ovladače a odhalila se případná nekompatibilita. Už nyní je možné si April 2018 Update stáhnout manuálně přes kontrolu aktualizací ve Windows Update, nebo použít Update Assistant.

Nepřehlédněte: Windows 10 April 2018 Update: Kompletní přehled změn a novinek

Pro ty, kteří raději nechají čas instalace na Microsoftu si počkají. Automatická instalace skrze Windows Update bude spuštěna až 8. května a bude pokračovat několik dalších měsíců.

Jak získat April 2018 Update přes Windows Update

Doporučená metoda, jak získat Windows 10 April 2018 Update co nejdříve je manuální kontrola aktualizací skrze Windows Update.

  1. Otevřete Nastavení.
  2. Klikněte na položku Aktualizace a zabezpečení.
  3. Stiskněte tlačítko Zkontrolovat.

Objevit by se měla hláška o dostupnosti aktualizace „Aktualizace funkcí na Windows 10, verze 1803“ a příprava stahování. Po stažení a instalaci je nutné počítač restartovat a nechat dokončit upgrade. To může trvat, proto je vhodné mít dostatek času.

Jak získat Windows 10 1803 přes Update Assistant

Pokud vaše zařízení nechce April 2018 Update zobrazit skrze Windows Update, je možné zkusit možnost instalace přes aplikaci Pomocník s aktualizací Windows 10, kterou Microsoft vydává.

Nová verze pro jarní aktualizaci je již k dispozici na oficiální stránce a její použití je snadné:

  1. Stáhnout a spustit soubor Windows10Upgrade.exe
  2. Povolit provádění změn na počítači.
  3. Při nalezení verze 1803 kliknout na tlačítko Aktualizovat hned.
  4. Je-li zařízení kompatibilní stisknout Další.
  5. Po dokončení instalace restartovat zařízení.
Share This