Lenovo ThinkPad X1 Carbon je inovovaná klasika

Lenovo Miix 630 rozhodně není jedinou novinkou, kterou tento výrobce na veletrhu CES 2018 představil, ačkoliv je pochopitelně „skloňovanější“ než jiné. Máme tu však i inovovanou řadu ThinkPad, která má i dnes mnoho příznivců.

Speciálně Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6. generace už na první pohled udržuje tuto produktovou řadu svým spíše technickým designem, kterému dominuje červený TrackPoint uprostřed klávesnice. To že se jedná o firemní ultrabooky rozhodně neznamená, že nemohou být vybaveny moderními technologiemi.

X1 je konstruován jako plnohodnotná kancelář, která však rozhodně netratí na výkonu. Pro ten je zde nejnovější generace procesorů Intel Core doplněná až 16 GB RAM a SSD úložištěm s kapacitou až 1 TB. To vše v zesílené šasi z uhlíkových vláken a hořčíkové slitiny.

Ochrana soukromí je zajištěna nejen manuálnímu krytu webkamery ThinkShutter, ale také bezpečnostním prvkům. Infračervená kamera či otisk prstu umožní přihlášení pomocí Windows Hello. Všechna citlivá data jsou chráněna a šifrována dedikovaným modulem Trusted Platform Module (dTPM).

Tip: Podívejte se na předchozí generaci ThinkPad X1 Carbon na Alza.cz

14palcový displej zajistí nejen věrné barvy, ale kompaktní rozměry pro snadné přenášení s váhou pouhých 1,13 kg. Funkce rychlého dobíjení zajistí nabití na 80 % kapacity za 60 minut. Celková výdrž je až 15,5 hodiny.

Pokud by vám nestačil port USB-C s podporou Thunderbolt 3, stačí připojit ThinkPad X1 do dokovací stanice Thinkpad Pro, kterou ocení všichni profesionálové.

Share This