Listopadové aktualizace mají problém s tiskárnami a samovolným upgradem

Ani listopadové kumulativní aktualizace v rámci Patch Tuesday se neobešly bez problémů. Aktuálně se diskutuje především o dvou – nefunkční tiskárny Epson a samovolný upgrade verze 1703.

Tiskárny Epson

Microsoft už oznámil, že poslední kumulativní aktualizace způsobují nefunkčnost některých tiskáren. Jedná se o některé typy jehličkových tiskáren Epson, které na 32bitových ani 64bitových Windows nefungují. Po zadání tisku se zobrazuje pouze chybová hláška.

Podle vyjádření není problém v samotných ovladačích, což znamená, že jde o chybu způsobenou aktualizacemi. Microsoft s Epsonem chybu identifikovali a pracují na opravě, která by měla být k dispozici s další várkou aktualizací.

Řešením tedy není žádná přeinstalace jiných verzí ovladačů, ale pouze odinstalace posledních kumulativních aktualizací. Chyba se navíc vyskytuje ve všech verzích Windows:

Vynucený upgrade na verzi 1709

Listopadové aktualizace však některým uživatelům přidělali hodně vrásek. Uživatelé Windows 10 Creators Update totiž mohli být „upgradováni“ na nejnovější Fall Creators Update i přesto, že si přáli počkat.

Zdá se, že Windows Update samovolně ignoruje své nastavení. U uživatelů provádí upgrade z 1703 na 1709 i přesto, že mají nastavený kanál Current Branch for Business (přejmenovaný na „Pololetní kanál“). FCU by zde měl dorazit až po několika měsících.

Zdroj: Computerworld

Share This