Microsoft již vydal záplatu na zranitelnosti Meltdown a Spectre pro Windows 10

Aktuálně není v IT odvětví větší téma než objevená zranitelnost Intel procesorů. Intel už vydal prohlášení a usilovně pracuje se všemi vývojáři operačních systémů na záplatách, které by znemožnily případné zneužití.

Nepřehlédněte: Kritická chyba v Intel procesorech přinese snížení výkonu

Celý problém již má svá označení a zranitelnosti jsou pojmenovány jako „Meltdown“ a „Spectre“. Bezpečnostní experti navíc upozorňují, že to nemusí být problém výlučně Intelu, ale i dalších výrobců procesorů.

Microsoft vydal prohlášení a opravu

Očekávalo se, že pro běžné uživatele Windows 10 dorazí oprava v rámci kumulativních aktualizací každé druhé úterý v měsíci. Microsoft však reagoval tímto prohlášením:

We’re aware of this industry-wide issue and have been working closely with chip manufacturers to develop and test mitigations to protect our customers. We are in the process of deploying mitigations to cloud services and have also released security updates to protect Windows customers against vulnerabilities affecting supported hardware chips from Intel, ARM, and AMD. We have not received any information to indicate that these vulnerabilities had been used to attack our customers.

Uživatelé Windows 10 tak již od včerejšího večera automaticky získávají záplatu této zranitelnosti. Ostatní verze Windows budou muset počkat na Patch Tuesday. Zatím není jasné, zda se i tentokrát Microsoft rozhodně záplatovat nepodporované Windows XP.

Zdroj: Neowin, MSPoweruser

Share This