Microsoft pozastavil záplaty pro počítače s procesory AMD

Problém s bootováním některých počítačů s procesory AMD po instalaci bezpečnostní záplaty na zranitelnosti Meltdown a Spectre se ukázal jako natolik závažný, že Microsoft se rozhodl pozastavit další distribuci.

Více informací: Bezpečnostní záplata od Microsoftu způsobuje potíže u PC s AMD

Fórum podpory bylo zavaleno stížnostmi uživatelů, kteří si záplatu nainstalovali na počítače s AMD. Microsoft dnes reagoval tiskovým prohlášením:

Microsoft has reports of customers with some AMD devices getting into an unbootable state after installing recent Windows operating system security updates. After investigating, Microsoft has determined that some AMD chipsets do not conform to the documentation previously provided to Microsoft to develop the Windows operating system mitigations to protect against the chipset vulnerabilities known as Spectre and Meltdown.

Podle Microsoftu je na vině dokumentace od AMD, které neodpovídají některé procesory výrobce. Z toho důvodu je pro uživatele procesorů AMD pozastavena distribuce záplaty, do doby než Microsoft společně s AMD problém odstraní.

Zdroj: The Verge

Share This