Microsoft představil dostupný tablet Surface Go

Už několik měsíců se očekával příchod cenově dostupnějšího zařízení z řady Surface, která by měla být zárukou nejlepšího zážitku při používání Windows 10. Nyní Microsoft proměnil spekulace ve skutečnost a představil Surface Go – tablet zaměřený na školy i firmy.

Za v přepočtu necelých 10 000 Kč nabídne 10palcový displej s poměrem 3:2, jak jsme zvyklí u Surface. Výpočty bude provádět procesor Intel Pentium Gold 4415Y 7. generace s možností 4 GB a 8 GB RAM. Výdrž na baterii by měla dosáhnout na 9 hodin provozu. Chybět nebude ani moderní USB-C konektor a úložiště bude možné od 64GB eMMC až po 256GB SSD, více místa pak bude možné získat SD kartou s až 1TB kapacitou. I takto levné zařízení bude možné odemykat přední 5MPx kamerou s Windows Hello a podporovat bude Surface Pen.

Nepřehlédněte: Microsoft Surface je žádanější než Apple MacBook

Později v tomto roce by se měl objevit i LTE model, který dá označení „Go“ ten správný význam. Už teď je jasné, že je toto zařízení spíše konkurencí pro iPad, koneckonců bude možné si také dokoupit klávesnici.

Jak ho získat? Předobjednávky jsou již v plném proudu a zákaznící by měli Surface Go dostat od 2. srpna. Bohužel Česká republika nepatří do zemí, kde by byl oficiální Microsoft Store. Uvidíme, zda se objeví alespoň v nabídce tuzemských e-shopů. Aktuálně si u nás můžete koupit Surface Pro, Surface Book 2 i Surface Laptop.

 

Share This