Microsoft vylepšil indexaci ve Windows 10, pomohli Insideři

Hledání ve Windows využívá indexování obsahu složek případně i některých souborů. Skrze hlavní panel je pak možné velmi rychle najít potřebné dokumenty. Někteří však stále doporučují indexaci vypínat pro získání většího výkonu.

Vychází to z problémů spojených se službou zajišťující indexaci pro Windows Search. Při indexování se prochází složka za složkou a podle potřeby se indexy spojují, což poté vede k rychlejšímu zobrazování výsledků. Jenže ono spojování je náročné na procesor, takže to může být znát např. na výdrži na baterii.

To byla i nejčastější výtka ze stran Insiderů, na kterou proto vývojáři Microsoftu reagovali. V rámci programu Windows Insider využili data od více než 10 000 uživatelů a testovali optimalizované indexování pro vyhledávání ve Windows 10. Výsledkem je o až 40 % méně náročné indexování a v některých případech až 10 minut provozu na baterii navíc.

Optimalizované vyhledávání je už nyní dostupné v poslední verzi Windows 10 Fall Creators Update, takže pokud jste dříve zaznamenali problémy spojené s indexací, pak je vhodné upgradovat.

Zdroj: Microsoft

Share This