Německo chce Windows 10 upravené pro státní použití

Německo patří mezi země, které nejvíce prosazovaly větší soukromí uživatelských dat ve Windows 10. Microsoft sice opakovaně všechny ujišťoval, že není potřeba se bát nějakého zneužití, ale i přesto nebyl operační systém považován za dostatečně „bezpečný“ pro využití ve státní správě.

Bavorský zemský dozorový úřad pro ochranu údajů (BayLDA) měl například problém s tím, že není možné mít kompletní kontrolu nad daty, které systém sdílí se servery Microsoftu, skrze správu zásad skupiny.

Nyní se zdá, že má Microsoft v Německu dveře opět otevřené. Spolkový ministr vnitra je připraven najít společně řešení, které by vedlo k vytvoření verze operačního systému, která by byla dostatečně bezpečná a sloužila jako „Bundesclient“. Systém by pak mohl být nasazen na počítače státní správy, které slouží i pro práci s citlivými informacemi.

Přesné změny, které bude taková „státní verze Windows 10“ mít, se pravděpodobně nikdy nedozvíme. Znalost konkrétních podrobností by podle vyjádření mohla vést k útoku na systém.

Zdroj: MSPoweruser

Share This