Nová Opera 51 je rychlejší než Firefox Quantum

Opera 51 byla dnes uvolněna ve stabilní verzi a přináší rychlejší prohlížení, ale i řadu užitečných vychytávek. Nová verze je postavena na Chromium 64 a pro Windows byla kompilována za použití Clangu.

Právě nový způsob kompilace pomohl k tomu, že si Opera 51 vede v benchmarcích mnohem lépe. Konkrétně ve Speedometer 2.0, kde se porovnával výkon (na HP Spectre s Windows 10) proti Mozilla Firefox 58, dopadla Opera lépe o 38 %.

Pokud vás více než skóre v testech zajímají funkce, pak ani tentokrát nebudete zklamáni. Vývojáři přidali hned několik vydařených zlepšení. Nová verze například reaguje na trend „nekonečných“ webových stránek, kdy je po několika minutách těžké se dostat opět na začátek stránky.

Opera 51 scrollování nahoru
Foto: Opera

Jak vidíte na animaci, v případě, že se chcete vrátit na začátek, stačí kliknout na aktivní panel a během chvíle jste zpět.

Další vylepšení se týká seznamu otevřených panelů a těch nedávno zavřených, ty je nově možné zavřít pro lepší orientaci. Zároveň pevně připnuté panely se nyní budou obnovovat po restartu prohlížeče ve všech případech. U okna s videem se objevil odkaz na stránku odkud je přehráváno.

Zdroj: Opera

Share This