Novinky, které přináší Windows 10 Insider Preview build 17083

Insideři mají od začátku roku „žně“, protože Microsoft ukázal celu řadu novinek. Nyní navíc pro Fast ring uvolnil další testovací sestavení, které obsahuje vylepšení např. pro Timeline či Windows Shell, ale také pozastavuje Sets.

Zde je přehled podstatných novinek a změn:

 • Sets: Funkce Sets je po pilotním testování pozastaven od buildu 17083. Vrátit by se měla po vydání Redstone 4.
  Nepřehlédněte: Nová funkce Sets byla objevena ve Windows 10
 • Písma: Nyní je oficiálně možné spravovat písma v Nastavení a zároveň instalovat/odinstalovat písma skrze Microsoft Store.
  Více informací: Nové nastavení písem se objevilo v Redstone 4
 • Soukromí: Nová funkce Diagnostic Data Viewer umožňuje nahlédnout jaká osobní data jsou odesílána Microsoftu.

  Diagnostická data Windows 10
  Foto: Microsoft
 • Timeline: Přehled historie aktivit byl vylepšen o možnost vymazat aktivitu pro hodinu nebo den. Zároveň je možné synchronizovat do cloudu pro využití na více zařízení.
 • Windows Shell: Období klidu se v anglické verzi přejmenovalo z „Quiet Hours“ na „Focus Assist“ s možností výběru ze 3 různých módů (vypnuté notifikace, pouze budíky a pouze důležité aplikace).
 • Oprávnění pro UWP aplikace: Bude-li chtít UWP aplikace přistupovat k osobním složkám, zobrazí se okno pro potvrzení. Funkci bude možné nastavit v Nastavení.

Jak můžete vidět, ne všechny novinky jsou úplně překvapení, protože některé byly již odhaleny dříve a nyní se objevují ve funkční podobě. Nejzajímavější je asi pozastavení Sets, což je pro mnohé spíše zklamání.

Zdroj: Microsoft

Share This