NVIDIA GeForce NOW: Končí éra herních PC a notebooků?

NVIDIA u příležitosti konference CES 2018 spustila otevřenou beta verzi připravované služby GeForce NOW. Jedná se o streamování her, které si nyní můžete vyzkoušet zcela zdarma.

GeForce NOW umožňuje využívat cloudového výkonu a hrát tak hry až v rozlišení 1080p a 120 fps, bez nutnosti mít výkonný hardware. I na zařízení s integrovanou grafikou si tak budete moci zahrát nejžádanější AAA herní tituly. Hlavní podmínkou v tomto případě bude mít rychlé připojení k internetu, NVIDIA doporučuje alespoň 50 Mbps.

Služba je nyní dostupná zdarma, s limitem 4 hodiny (poté je potřeba znovu spustit). GeForce NOW je k dispozici jak pro PC, tak i pro macOS. Hry je nutné si koupit případně do knihovny nahrát již zakoupené tituly ze Steam či Uplay.

Už nyní je jasné, že toto může zcela zásadně proměnit herní průmysl. O streamování her (resp. i celých operačních systémů) se mluví dlouho, nyní konečně je možné si to vyzkoušet na PC. Nejnovější grafické karty v cloudu jsou samozřejmě lákavé, záležet bude ještě na tom, kolik bude služba stát po komerčním spuštění.

Chcete-li si NVIDIA GeForce NOW vyzkoušet, stačí se na oficiálních stránkách zažádat o beta přístup.

Zdroj: Windows Central

Share This