Posílat fotky z mobilu do PC můžete nyní přes Wi-Fi pomocí Photos Companion

Microsoft má novou experimentální aplikaci Photos Companion, která je určena pro snadné přenáší fotek z mobilních telefonů do PC s Windows 10. Dostupná je jak pro Android i iOS. Data se posílají přes Wi-Fi.

Kromě instalace samotné aplikace do telefonu je potřeba mít v aplikaci Fotky na počítači s Windows 10 tuto funkci zapnutou. Najdete ji v nastavení aplikace, kde stačí povolit volbu Pomozte Microsoftu testovat funkci mobilního importu přes Wi-Fi. Je potřeba mít nejnovější verzi aplikace.

Poté stačí zapnout aplikaci Photos Companion v telefonu, kliknout na Send Photos a ve Windows 10 vybrat Importovat a položku Z mobilního zařízení přes Wi-Fi. Zobrazí se nabídka s QR kódem, kterým se obě zařízení spárují. Pro správné fungování je však nutné být na stejné síti.

Vybrané fotografie se poté odešlou do PC. Jak už bylo zmíněno, jedná se o experimentální aplikaci, která rozhodně nemusí fungovat 100%. Očekávejte proto pády a nutnost restartovat aplikace. Zároveň pro vás asi nebude příliš užitečná, pokud své aplikace již nahráváte např. do OneDrive či Dropboxu.

Photos Companion
Photos Companion
Price: Free
Share This