Přehrávač VLC dostal verzi 3.0 s podporou pro HDR i Chromecast

Nezisková organizace VideoLAN, která stojí za jedním z nejpopulárnějších multimediálních přehrávačů VLC, vydala novou verzi 3.0 s kódovým označením Vetinari. Jedná se o „velké“ vydání, které je dostupné pro všechny podporované platformy, kde sdílí nejen číslo verze, ale i základní kód.

VLC 3.0 přináší novinky jako výchozí podpora hardwarového dekódování na všech platformách (pro snadné přehrávání 4K a 8K), HDR 10 na Windows 10 Fall Creators Update či streamování skrze Chromecast. Slibována je i větší výdrž při provozu na baterii oproti výchozímu přehrávači Filmy a TV pořady ve Windows 10.

Nejsou to však pouze nové funkce, které toto vydání charakterizují, ale i více než 1 500 opravených chyb. To jasně ukazuje, že pokud jste měli s VLC za poslední dobu nějaký problém, dost možná je již opraven. Obsáhlý changelog najdete na oficiálních stránkách.

Verze 3.0 je LTS (Long-Term Support), takže bude mít dlouhodobou podporu a je kompatibilní se všemi verzemi Windows, včetně XP. Aktualizovaná verze by měla být brzy, v podobě UWP aplikace, dostupná v Microsoft Store.

VLC
VLC
Developer: VideoLAN
Price: Zdarma
Share This