Říjnové aktualizace jsou problematické? A jak je dostat na starší Lumie?

Aktualizováno 13. 10.:
Více informací v článku Microsoft potvrdil problémy s říjnovými aktualizacemi u některých zařízení


Včera byly uvolněny aktualizace v rámci měsíčního Patch Tuesday, pouhý týden před uvedením Windows 10 Fall Creators Update. Zdá se však, že tato várka oprav zabezpečení a stability přináší spíše problémy.

Někteří uživatelé Windows 10 si již na Microsoft Answers Forum stěžovali, že po instalaci kumulativních aktualizací skončily jejich počítače s BSOD (tzv. modrá obrazovka smrti, pozn. red.) po restartu. Na Redditu si jiní uživatelé zoufají nad 100% vytížením disku či úplným zaseknutím aktualizací.

Zatím není zcela jasné, zda se problémy týkají pouze malé skupiny uživatelů, nebo zda jde skutečně o vážnější problém. Možností je dočasné pozastavení aktualizací či obnova do bodu před problémy.

Jak nainstalovat aktualizace na starší Lumie?

Včerejší aktualizace zároveň nejsou oficiálně dostupné pro starší zařízení s Windows 10 Mobile. Týká se to tedy Nokia Lumia 730, 735, 830, 930 a 1520, které nemají oficiálně podporu Creators Update. Nicméně mnoho uživatelů má nejnovější verzi nainstalovanou pomocí triku.

Microsoft povoluje na tato zařízení dostávat aktualizace přihlášením do programu Windows Insider a zvolením kanálu Release Preview. Pro získání nejnovější verze 15063.674 je ovšem potřeba zastavit přijímání testovacích sestavení a poté vybrat přijímání pouze do další stabilní verze Windows. Po restartu by měla být aktualizace nainstalována.

Share This