„Surface Phone“ se rýsuje v patentu i v kódu Whiteboard

Windows 10 Mobile je oficiálně „mrtvá“ platforma, ale to rozhodně neznamená, že by Microsoft na mobilní zařízení zanevřel. Poslední novinkou jsou tzv. Always Connected PC, která pomáhá čipsety od Qualcommu. Mimo to se však už dlouho spekuluje o „Surface Phone“.

Nepřehlédněte: Nová éra počítačů: HP a ASUS odhalují první modely ARM zařízení!

Patent i nápověda v kódu

Už nějakou dobu se mluví o skládacím zařízení. Stále více se navíc skloňuje „Surface Phone“, ačkoliv není zcela jasná, zda to není trochu zavádějící. Microsoft však rozhodně něco chystá a objevují se nápovědy v podobě patentu či referencí ve zdrojovém kódu.

Aplikace Whiteboard, která byla vydána ve své preview verzi, ukrývá reference na „pravou“ a „levou“ stranu obrazovky, což podporuje teorie o chystaném zařízení se skládací obrazovkou. Aby toho nebylo málo, zažádal si Microsoft o patent na skládací zařízení, kde zároveň ukázal i nákresy.

Bude telefonovat?

Mohlo by se jednat o zařízení, které již dříve bylo označováno jako „Andromeda“, tedy nástupce nevydaného Microsoft Courier. Rozkládací obrazovka a zaměření na Windows Ink, jenže stále více se zdá, že Microsoft chce jít ještě o kus dál.

Více informací: Microsoft údajně pracuje na rozkládacím zařízení určeném pro poznámky

Windows verze 17040 totiž obsahuje informace o nevydaném zařízení s označením „8828080“, což narážka na telefonní číslo Microsoftu, které je 425-882-8080. Mohl by to tedy nakonec být Surface Phone? Možná. Jisté je, že spekulací bude v roce 2018 jenom přibývat. Snad se dočkáme i nějakých oficiálních informací.

Zdroj: On MSFT, Windows Central

Share This