Testují se změny pro program Windows Insider

Microsoft chce získat kvalitnější zpětnou vazbu, a proto testuje novinku nazvanou „Cohorts“, která by do budoucna mohla vylepšit program Windows Insider. Dona Sarkar, šéfka programu Windows Insider, o této novince pohovořila pro web Windows Central.

Dosavadní systém získávání zpětné vazby Windows Feedback vývojářům a vedení nedává úplně relevantní informace. Část uživatelů si stěžuje na chyby, které však Microsoft často vidí již z telemetrických dat, část poté požaduje nové funkce, které ovšem nemusí být pro většinu uživatelů užitečné.

Lze říci, že jde o podkategorii pro Windows Insider. Účelem je získávat velmi cílenou zpětnou vazbu od určitých skupin uživatelů, kteří nejsou Insidery. Ať už budou charakteristické nějakým zájmem, vlastností či znalostí. Představit si lze třeba vydání nového nástroje pro hudební produkci. Vybráním uživatelům zajímající se o hudbu a věnující se produkci hudby může poskytnou více relevantní zpětné vazby.

Tento způsob testování navíc přináší i možnou změnu ve vnímání a využívání programu Windows Insider ve firmách. Poskytnout by mohly náhled pro oblasti, které se dotýkají jejich práce.

Testování již probíhá pro vybrané skupiny, formou pozvánek, např. pro Fluent Design. Důležité je zmínit, že se jedná o experiment, takže není jisté, zda tento systém zůstane i do budoucna a stane se součástí programu Windows Insider.

Share This