Timeline a „Sets“ přijdou v následujících týdnech, oznámil Microsoft

Insiderům dnes Microsoft poslal e-mail, ve kterém nejen děkuje, že pomohli s vývojem čerstvě vydané verze Fall Creators Update, ale také odhalil, na co se mohou těšit. Jde o 2 novinky, které již známe, ale nyní víme, že se jich v testovacích sestaveních dočkáme velmi brzy.

Windows Timeline

V příštím sestavení v rámci programu Windows Insider se můžeme těšit na funkci Timeline, která umožní se ohlížet zpět v čase. Integrována bude přímo do Zobrazení úloh (anglicky Task View), které je dostupné z hlavního panelu nebo pomocí zkratky Win+Tab.

Čtěte také: Microsoft ukázal demo funkce Timeline, která Fall Creators Update nestihla

„Sets“ pro pohodlnější multitasking

Možná ještě zajímavější funkcí, která však bude s Timeline provázána, je čerstvá novinka „Sets“. V uvozovkách proto, že sám Microsoft přiznává, že název ještě nemusí být definitivní.

Záložky pro desktopové aplikace a jejich seskupování je něco, po čem komunita volala dlouho, především po záložkách v Průzkumníku. Microsoft nyní přání vyslyšel a chce významně změnit způsob ovládání Windows Shell. Zároveň nově ukázal demonstraci:

Nepřehlédněte: Nová aplikace přináší záložky pro desktopové aplikace

Funkce rozhodně vypadá velmi dobře, především pro všechny, kdo pracují s mnoha dokumenty a potřebují mít rozdělanou práci pohromadě. O to zajímavější je, že po otevření souboru, který byl seskupen s jinými, se zobrazí možnost otevřít znovu celou skupinu. Ze začátku bude funkce limitována na UWP aplikace.

Zdroj: Microsoft, The Verge

Share This