Vývojáři vysvětlili, proč Spotify nemá UWP verzi

Spotify už je v Microsoft Store pár měsíců, takže za tu dobu již aplikace stihla nasbírat celou řadu recenzí. Většina se věcí se navíc opakuje, ať už je to absence Fluent Designu či dotyková podpora.

Aplikace Spotify zkrátka není UWP aplikací, která by využívala všech možností, které Windows 10 nabízí. Na časté výtky, které uživatelé právě k této skutečnosti mají, nyní reagoval i jeden z vývojářů přímo na Microsoft Store:

Hi , For many technical reasons, fully converting our Desktop app to UWP is not trivial for us. However, this hasn’t stopped us from investing in UWP features for our Desktop application (We now have Live Tiles, and Cortana has just been released to Windows Insiders). We are also available on Xbox, which is a UWP app. The technology we use to bring Spotify to the Windows Store allows us to invest in UWP over time, whilst ensuring that installing, updating and removing Spotify is simpler (and safer) than ever. We hope you can understand that we do care about WIndows 10 and will continue to invest in the Windows 10 ecosystem.

Vysvětluje, že z mnoha technických důvodů není snadné předělat klasickou desktopovou aplikaci do UWP verze. I přesto však současná aplikace implementuje Živé dlaždice či nově podporu Cortany.

Prozatím je hlavní výhodou fakt, že instalace, a především aktualizace, Spotify je snazší a bezpečnější. Vývojáři se zároveň snaží využívat ekosystém Windows 10 a je pravděpodobné, že se jednou skutečně dočkáme plnohodnotné UWP verze.

Spotify Music
Spotify Music
Developer: Spotify AB
Price: Free

Zdroj: MSPoweruser

Share This