Windows 10 build 17692 přináší SwitKey klávesnici

Pro uživatele zapojené do Slow ring kanálu programu Windows Insider je nově k dispozici aktuální testovací sestavení z připravované vývojové větve Redstone 5. Obsahuje i jednu poměrně zásadní novinku, která rozhodně stojí za pozornost.

Windows 10 Insider Preview build 17692 obsahuje vylepšení Edge s novým WebDriver, možnosti zvětšit písmo pro lepší přístupnost obsahu či vylepšení Herního panelu i módu. Největší novinkou je však integrace SwiftKey keyboard.

Klávesnice SwiftKey keyboard je známá z iOS a Android zařízení, kde patří k nejpoužívanějším a chlubí se např. našeptáváním založeném na AI. Microsoft ji před lety koupil a k dispozici je tak zcela zdarma. Dlouho se však spekulovalo o tom, že by se měla objevit i ve Windows 10.

Windows 10 jsou operačním systémem, které je pro dotyková zařízení jako stvořený, ale výchozí softwarová klávesnice je od počátku uživateli kritizována. Integrace funkcionalit ze Swiftkey, jako je přesnější autokorekce a predikce na základě uživatelského slovníku je jistě vítána.

Bohužel možnosti nové klávesnice si prozatím vychutnají jen uživatelé s anglickou, francouzskou, německou, italskou, španělskou, portugalskou či ruskou klávesnicí.

Share This