Windows 10 Fall Creators Update je hotový. RTM sestavení nese označení 16299.15

Další verze Windows 10 s označením „Fall Creators Update“ je podle všeho ve fázi RTM (Release To Manufacturing). Nový Windows 10 Insider Preview build 16299.15 je tím, který dostanou výrobci k instalaci na svá zařízení.

Windows 10 Fall Creators Update má oficiální vydání plánováno na 17. října. Nedočkavci však už nyní mohou poměrně bezpečně upgradovat na toto vydání, které bude dále aktualizováno pouze pomocí servisních aktualizací.

Jedinou zatím dostupnou cestou je připojení k programu Windows Insider a případně vytvoření vlastního instalačního média. Microsoft zatím ISO nevydal.

U současné verze Windows 10 Creators Update však bylo možné upgradovat pomocí aktualizačního nástroje ještě před oficiálním vydáním.

Co to znamená pro Insidery?

Vývojová větev Redstone 3 je prakticky u svého konce. Lze očekávat vychytávání posledních chyb, než bude nová verze dostupná pro všechny.

Učastníky Insider programu ve Fast ringu tedy čeká přechod na buildy z vývojové větve Redstone 4, která již pracuje na další verzi Windows 10. Pochopitelně tak zmizí kanál Skip Ahead, který umožňoval dostávat sestavení s označením 17xxx již nyní.

Chcete-li však již zůstat u Windows 10 Fall Creators Update a již mít „stabilní“ systém, pak je nejlepší čas opustit Insider program.

Share This