Windows 10 Insider Preview build 17074 přináší mnoho vylepšení

Microsoft konečně vydal další testovací sestavení pro Redstone 4, které si vysloužilo obsáhlý přehled novinek a změn. Představme si tedy některé z mnoha novinek, které build 17074 přináší.

Microsoft Edge

Internetový prohlížeč Edge je jedna z oblastí, které se Microsoft v poslední době intenzivně věnuje a rád ji prezentuje. Není tedy žádným překvapením, že velká část změn se týká právě této aplikace.

Velkou novinkou je redesign panelu Centrum, který zobrazuje oblíbené stránky, stáhnuté soubory, historii apod. Jak můžete vidět na screenshotu, nové rozložení by mělo být jednodušší na navigaci a zobrazovat více informací.

Screen capture showing the new Hub opened in Microsoft Edge, with the Navigation pane expanded to show Favorites, Reading List, Books, History, and Downloads.
Foto: Microsoft

Další viditelnou změnou je pak režim čtení EPUB a PDF dokumentů. Rozložení by mělo být konzistentnější a příjemnější na ovládání, zároveň přináší animace a efekty z Fluent Designu. Novinkou je zde i okno pro přehled poznámek a zvýraznění.

Screen recording showing the Reading View in Microsoft Edge toggling between Dark and Light modes.
Foto: Microsoft

Vylepšení je v Microsoft Edge skutečně mnoho, třeba automatické vyplňování hesel v režimu InPrivate, stejně tak možnost používat v něm doplňky či třeba možnost zobrazit vývojářské nástroje vertikálně.

Windows Shell

Zde je výraznou novinkou úprava funkce Období klidu, která se stává mnohem nastavitelnější, tak aby fungovala automaticky.

  • Automatická aktivace v případě duplikování displeje.
  • Automatická aktivace u her s DirectX.
  • Možnost nastavení hodin, kdy má být funkce aktivní.
  • Přehled zmeškaných oznámení po vypnutí funkce.
  • Uživatelé Cortany mohou funkci automaticky aktivovat, když jsou doma.

Oprav na základě zpětné vazby se dočkala i nová funkce Near Share, která byla představena dříve a umožňuje snazší sdílení do okolních zařízení.

Více informací: VIDEO: Takto bude vypadat funkce Near Share v praxi

Nastavení

Ani v tomto sestavení se nevyhnulo nová nabídka nastavení Windows 10 změnám. Nejvýraznější je přesunutí funkce Vyčištění disku, která odstraňuje nepotřebné soubory, pod nabídku Úložiště.

Několik menších úprav doznalo i nastavení zvuku. Ze stránky O systému je nyní možné zkopírovat název zařízení. Poslední novinkou zde je pak možnost zapnutí/vypnutí aliasů pro UWP aplikace, aby je bylo možné pohodlně spouštět z příkazové řádky.

Zdroj: Microsoft

Share This