Windows 10 Insider Preview build 17093 přináší hodně novinek

Microsoft dnes uvolnil nové testovací sestavení Windows 10 Insider Preview build 17093, které je k dispozici ve Fast ringu a Skip Ahead kanálu.

Kromě novinek a vylepšení obsahuje toto sestavení především neuvěřitelné množství oprav, což je žádoucí vzhledem k blížícímu se oficiálnímu vydání. Podívejte se na výběr (pro kompletní přehled viz zdroj) toho, co by vám rozhodně nemělo uniknout:

Vylepšení herního panelu

Jestli jste to ještě nezaregistrovali, tak Herní panel je opět tématem připravované aktualizace Windows 10. Microsoft na něm ještě trochu zapracoval a výsledek je skvělý.

  • Vypínání/zapínání kamery a mikrofonu či přechod k záznamům. Vše za pomoci nových tlačítek.
  • Snadná kontrola času za pomoci hodin.
  • Výběr z dvou barevných variant: světlá a tmavá. Možné i automatické nastavení podle Windows 10.
  • Nastavení panelu je nyní snadnější.
Herní panel
Foto: Microsoft

Diagnostická data

Microsoft už v sestavení 17083 ukázal, že chystá prohlížeč diagnostických dat a větší uživatelskou kontrolu. To znamená i možnost nechat tato vymazat. Od toho zde přibylo nové tlačítko, kterým bude možné všechna nashromážděná data odstranit.

Smazání diagnostických dat Windows 10
Foto: Microsoft

Tlačítko sice přibylo, ale fungovat zatím nebude. Řešení na straně cloudu je aktuálně ve vývoji. Funkce by měla být funkční s oficiálním vydáním Redstone 4.

Vylepšení grafiky

HDR video

Velké množství nových zařízení zvládá HDR video, ale je potřeba správná kalibrace. Microsoft proto přidává no Nastavení možnost zapnout podporu pro tuto technologii. Přidána byla i experimentální kalibrace pro vestavěné displeje.

HDR nastavení Windows 10
Foto: Microsoft

Nastavení pro více GPU

Mít více grafických karet již není nic neobvyklého, a tak se rozšířené nastavení dostává i do Nastavení ve Windows 10. Většina uživatelů bude podobné ovládání znát z kontrolních panelů AMD či NVIDIA, které bude možné stále používat.

Více GPU Windows 10
Foto: Microsoft

U jednotlivých aplikací pak bude možné si vybrat, zda se například použije integrované GPU či dedikovaná grafická karta. Nechcete-li toto řešit, stačí nechat výchozí nastavení, kdy o optimálním nastavení rozhodne systém.

Zabezpečení Windows 10

Windows Defender je nově Windows Security

Nastavení doposud obsahovalo záložku Windows Defender, která nově bude nazvána „Windows Security“. Kromě možnosti přejít do Centra zabezpečení programu Windows Denfender jsou zobrazeny i jednotlivé oblasti zabezpečení.

Windows Security
Foto: Microsoft

Ochrana účtu a zařízení

Přidány byly nové oblasti, které se v rámci zabezpečení sledují. Windows Defender tak bude sledovat, zda má uživatel nastavenou funkci Windows Hello či PIN pro rychlejší přihlašování. Zároveň upozorní, že funkce Dynamický zámek přestala fungovat, protože nastavené zařízení má vypnuté Bluetooth.

Windows 10 bude nově monitorovat i bezpečnostní prvky integrované v zařízení, které bude možné takto spravovat.

Snadnější párování přes Bluetooth

Od tohoto sestavení by mělo být párování bezdrátových zařízení skrze Bluetooth „hračkou“. Jak můžete vidět na animaci níže, tak při detekci např. myši se zobrazí oznámení s tlačítkem pro připojení. Jedním kliknutím by tam mělo být možné spárovat nové zařízení. Žádné hledání v nastavení a čekání.

Párování Bluetooth jedním kliknutím
Foto: Microsoft

Zatím prvním zařízením s podporou této funkce je Surface Pecision Mouse, ale Microsoft jedná s partnery, aby se seznam podporovaných zařízení rozšířil.

Zdroj: Microsoft

Share This