Windows Defender dopadl dobře v zářijovém testu AV-Comparatives

Microsoft bere bezpečnost Windows 10 skutečně vážně, to je koneckonců jedním z hlavních lákadel na tuto verzi jeho operačního systému. Každá velká aktualizace nyní přináší další prvky, které se zaměřují na bezpečnost.

Fall Creators Update přinesl např. funkci Řízený přístup ke složkám, vestavěný nástroj EMET či Windows Defender ATP pro firemní klientelu. Mimo to se v Redmondu snaží neustále zlepšovat samotný Windows Defender, který využívá i strojové učení pro rozpoznávání malwaru.

Podle nezávislých testů za poslední měsíce se zde Microsoftu podařilo dohnat konkurenci natolik, že některé produkty dokáže „porazit“, alespoň v tabulkách.

AV-Comparatives vydalo výsledky testů za září, kde si Windows Defender 4.11 vedl velmi dobře a poradil si s 99,7% hrozeb, zbylé pak závisely na rozhodnutí uživatele. I přes oslnivý výsledek však měl Defender 2. nejvyšší počet (tj. 13) falešně pozitivních detekcí.

AV-Comparatives září 2017
Zdroj: AV-Comparatives

Nutno podotknout, že i přes zlepšující se výsledky, to neznamená, že byste měli svůj stávající antivirus nahradit Windows Defenderem. Rozhodně se však stává vážnou konkurencí pro zavedené produkty.

Share This