Windows Defender je podle testu sotva „uspokojivá“ ochrana

Když se Windows Defender objevil ve Windows 8 jako vestavěná ochrana proti malwaru, byla to pro mnohé předzvěst konce placených antivirových programů jako Avast, Kaspersky, Avira a dalších. Jenže ani po letech tyto firmy nekrachují.

Je Windows Defender dostatečnou ochranou? Podle testu německého PC Magazin rozhodně ne. Ve svém lednovém čísle se rozhodl porovnat antivirové programy. Windows Defender si odnesl hodnocení „uspokojivý“ s tím, že placená ochrana funguje lépe a poskytuje lepší výsledky.

Nepřehlédněte: 3 nejlepší nástroje pro nalezení a odstranění malwaru

Windows Defender byl sice „pochválen“ za malé množství falešně pozitivních detekcí či novou funkci Řízený přístup ke složkám, ale to rozhodně nestačilo. Podle testu je vestavěná ochrana Windows 10 náročná na výkon a oproti 11 placeným programům má nízkou míru detekce. Nejlépe si naopak vedl Bitdefender Total Security 2018 a Kaspersky Total Security, následováni Avast Premier.

Čtěte také: Windows Defender dopadl dobře v zářijovém testu AV-Comparatives

Microsoft se s Windows Defenderem chlubí jako s pokročilou ochranou, která využívá cloud a strojové učení. Ačkoliv jsou v Redmondu v této oblasti zkušení, zjevně není úplně snadné dohnat konkurenci, která se většinou zabývá pouze ochranou před malwarem. Například zmiňovaná náročnost na výkon je často skloňovaná i v diskuzích.

Zdroj: MSPoweruser

Share This