Windows Mixed Reality přichází společně s Fall Creators Update

O virtuální či rozšířené realitě se nejen hojně diskutuje, ale především se stále více dostává do praxe. Už to nejsou pouze propagační videa, která slibují, že jednou bude možné takto ovládat počítač. Koneckonců headsety už jsou na trhu dlouho a hry ve VR si získávají popularitu.

Microsoft nechce být pozadu, proto s Fall Creators Update 17. října přijde i důležitá součást Windows Mixed Reality. Windows 10 mají nativní podporu těchto technologií, tak aby bylo možné je využívat v kterémkoliv odvětví.

Už nejen HoloLens

Microsoft HoloLens byly představeny v roce 2015 a řada firem je pro virtuální realitu využívá skutečně naplno, jako například Ford Motor Company. Nyní však na trh míří celá řada headsetů, včetně Samsung HMD Odyssey.

Dále budou k dispozici:

  • Acer Windows Mixed Reality Headset
  • Dell Visor
  • HP Windows Mixed Reality Headset
  • Lenovo Explorer

Navrženy jsou navíc tak, že není potřeba žádných dalších kamer a senzorů. Headsety navíc bude stačit pouze připojit a rovnou začít pracovat/hrát.

Od Clip House až po AltspaceVR

Microsoft chce nabídnout kompletní zážitek ve virtuální realitě, tak aby nebylo nutné v danou chvíli přepínat v mezi aplikacemi v desktopovém prostředí.

Každý si proto může „nadesignovat“ vlastní Clip House, kde lze mít připnuté aplikace. K dispozici bude 20 000 aplikací z Microsoft Store, které jsou jakožto UWP kompatibilní pro užívání v Mixed Reality.

Zdaleka však nekončí u pouhého připínání aplikací na virtuální zdi. Platforma AltspaceVR je nově součástí Microsoft a přináší možnost komunikace a interakce lidí ve virtuálním prostředím. Setkání s přáteli, veřejné debaty, ale i další aktivity bude možné provozovat virtuálně.

Skvělou zprávou pro hráče je pak spolupráce s Valve, která přináší SteamVR s největší kolekcí her pro virtuální realitu.

Chcete-li vidět, jak bude Mixed Reality vypadat ve skutečnosti, rozhodně se podívejte na včerejší představení v San Franciscu:

Share This