Windows Phone končí, přiznal oficiálně Microsoft!

Že je Windows Phone „mrtvý“, bylo prakticky jasné téměř každému, kdo dění okolo mobilní platformy Microsoftu sledoval. Stále však chybělo oficiální oznámení, což nahrávalo nejrůznějším spekulacím.

HP před pár dny oznámilo, že končí vývoj Elite x3. Podpora zákazníkům bude pak ukončena v roce 2019. Už tato zpráva rozhodně nijak nepodporovala spekulace o tom, že by snad Microsoft chtěl Windows Phone oživit nějakým vlastním „Surface Phone“.

Joe Belfiore z Microsoftu však včera skrze Twitter potvrdil, že mobilní platforma bude dostávat opravné a bezpečnostní aktualizace, ale žádné nové funkce či zařízení nelze očekávat. Problémem podle něj byl i nezájem ze strany výrobců aplikací, pro které tak malý trh nebyl zajímavý.

Co nyní? Belfiore, Bill Gates a další již „přesedlali“ na mobilní telefony s Androidem. Je vidět, že Microsoft se snaží, aby spojení Windows 10 a Android/iOS fungovalo pro uživatele co nejlépe. Je to vidět na poslední aktualizaci Microsoft Launcheru či oznámení Microsoft Edge pro obě platformy.

Share This