Záhadná aktualizace KB4056254 pro Windows 10

Microsoft během tohoto měsíce vydal velké množství aktualizací, především v důsledku objevení zranitelností Meltdown a Spectre, které vyžadují zásadní změny. Už by se sice mohlo zdát, že další aktualizace přijdou až v únoru, ale není tomu tak.

Od 24. ledna je k dispozici aktualizace KB4056254, která je svým způsobem „záhadná“. Microsoft k ní neuvedl žádné podrobnosti. Oficiální stránka podpory uvádí toto:

This update includes a background service for update facilitation in Windows 10 Version 1507 and later versions (build 10240 and later builds).

This update includes files and resources that make sure that operating system updates are installed seamlessly and that improve the reliability and security of Windows 10.

Z textu je patrné, pro které verze Windows 10 je aktualizace určena. Stručný popis pak naznačuje, že se jedná o aktualizaci samotného Windows Update. Microsoft podle některých provedl změny, které souvisí s doručováním bezpečnostních záplat. Podle některých uživatelů tato aktualizace vyřešila „zamrzání“ instalace nových aktualizací.

Zdroj: Softpedia

Share This