ZenBook Pro od Asusu přináší revoluční displej v touchpadu

Po dlouhé době se ve světě notebooků objevují revoluční novinky. Za poslední roky se výrobci předhání s tenčími rámečky, prémiovějšími materiály a obměňují řady procesorů, ale Asus se rozhodl, že svět ohromí. Na Computex 2018 tak představil první notebook s diplejem v touchpadu.

Ano, možná to na první pohled bude evokovat Touch Bar z MacBook Pro, ale Asus ScreenPad se zdá jako mnohem zajímavější a pravděpodobně praktičtější řešení. Jedná se o miniaturní obrazovku, která je zde zabudována a může být použita jak pro vestavěné aplikace (od kalkulačky až po ovládání Spotify), ale i jako skutečný druhý displej.

Do touchpadu si tak snadno přetáhnete třeba YouTube video a nebude zabírat místo na hlavní obrazovce. Zařízení je však zaměřeno zejména na kreativce, tedy grafiky či střihače, kteří zde snadno umístí některý z panelů pro editaci.

Miniaturní displej má rozměr 5,5 palce a rozlišení 1920 x 1080 px, takže se nemusíte bát, že by se jednalo o nějaký „ošizený“ panel. I přesto, že jde zde de facto malý smartphone, funguje touchpad zcela normálně, jak je většina uživatelů zvyklá.

Share This