Zmizí z Microsoft Store aplikace s „Windows“ v názvu? Je to možné

Microsoft Store se aktuálně skloňoval v souvislosti s připravovanými PWA (progresivní webové aplikace) aplikacemi, které by se zde na jaře měly objevit. Nicméně se zdá, že řada již existujících aplikací bude odstraněna. Alespoň ty, které mají v názvu „Windows“ a nejsou z dílny Microsoftu.

Podle dostupných zpráv začal Microsoft kontaktovat vývojáře, kteří mají v Microsoft Store aplikace využívající slovo „Windows“ v názvu. Zatím jsou známy 2 případy populárních německých webů WindowsArea.de a Dr. Windows. Microsoft je vyzval, aby své aplikace přejmenovali a vypustili „Windows“ z názvů.

Dr. Windows oznámení o porušení ochranné známky
Foto: Dr. Windows

Nahoře můžete vidět screenshot, který sdílel Martin Geuß z Dr. Windows. Není zatím zřejmé, zda se nemůže jednat o technickou chybu, ale podle zprávy jde o neautorizované využití ochranné známky v názvu aplikace.

Pokud zkusíte vyhledat „Windows“ v Microsoft Store, objevíte během pár sekund celou řadu další aplikací, které slovo ve svém názvu obsahují. Pravdou je, že některé jsou lehce zavádějící, jiné pouze upřesňují, že aplikace je určena právě pro operační systém Windows. Bude tedy zajímavé sledovat, zda skutečně zmizí a zda by se tato restrikce nemohla naopak Microsoftu vymstít.

Share This