Aplikace Fotografie ve Windows 11 dostává velkou aktualizaci s AI, podobnou funkcím Google Photos

Microsoft přináší do aplikace Fotografie ve Windows 11 funkce umělé inteligence (AI) podobné těm v Google Photos. Společnost testuje novou funkci, která pomocí „AI kouzla“ umožňuje rozmazat, odstranit nebo nahradit pozadí a uložit obrázek ve formátu PNG. Nové funkce AI se postupně dostávají k uživatelům, kteří jsou přihlášeni do programu Windows Insider v kanálu Canary.

Nástroj pro odstranění pozadí v aplikaci Microsoft Photos je podobný tomu v aplikaci Malování. Využívá sílu umělé inteligence k detekci objektu, těla nebo obličeje člověka nebo zvířete na popředí.

Nové funkce AI jsou přístupné po otevření fotografie, kliknutí na ikonu Úpravy a klepnutí na ikonu „Odstranění pozadí“. Následně si můžete vybrat ze tří možností – rozmazání, odstranění a nahrazení. Lze také ovládat intenzitu nástroje pro rozmazání a změnit velikost štětce pro snadné rozmazání částí obrázku.

Aktualizovanou verzi si můžete stáhnout z Microsoft Store, abyste vyzkoušeli nový nástroj pro pozadí v aplikaci Fotky. Nové funkce AI jsme zaznamenali ve verzi Microsoft Photos 2023.11110.8002.0 a jsou k dispozici pouze testovacím uživatelům v kanálu Canary.

Integrace AI zatím není vidět v produkčních, beta nebo dev kanálech.

Jak již bylo uvedeno na začátku, i Malování obsahuje nástroj pro odstranění pozadí, který využívá AI k detekci objektu na popředí a odstranění pozadí. Umožňuje používat funkce vrstev podobné Photoshopu pro jeho přizpůsobení.

Související příspěvky